درباره لینگوتیوب

ما کی هستیم؟

گروه لینگو یک تیم موفق . منسجم و با انگیزه است که علاوه بر تامین کتب زبان انگلیسی کشور در قالب وبسایت lingobooks.ir درتولید و تدوین ویدیوهای آموزش زبان ویژه کودکان تا بزرگسالان به روشی جدید و کاربردی اقدام نموده است.

تیم ما متشکل از صدها کارشناس و مدرس زبان است که با ارسال روزانه جدیدترین ویدیوها و کارتونهای آموزشی برای کاربران آنها را هر روزدر معرض زبان قرار میدهد ضمن اینکه تمامی زبان آموزان یا والدین آنها میتوانند سوالات خود را در کلاسها و کارگاههای آنلاین ما از کارشناسان و مدرسین محترم بپرسند

مزایای کارتونهای زبان اصلی با موسیقی در اوایل دوران کودکی برای یادگیری زبان‌های جدید

موسیقی در همه‌جا هست! در حقیقت نوزادان تقریباهم‌زمان با حرکات زبان خود شروع به گرفتن صدا و ریتم می‌کنند. کودکان دوست دارند با شنیدن یک آهنگ به حرکت درآیند یا تکان بخورند. کودکان پیش‌دبستانی غالباً هنگام بازی ترانه می‌خوانند یا آهنگ می‌سازند.

فهرست مطالب:

فواید موسیقی در سال‌های اوایل کودکی چیست؟

قدرت موسیقی برای یادگیری یک‌زبان

یادگیری زبان در سال‌های اوایل کودکی را با سرود بچه‌های لینگو تقویت کنید!

به‌عنوان والدین​ حتی شاید متوجه نشویم که چند بار از موسیقی برای درگیر کردن ذهن و بدن کودکان و اطفال خود استفاده می‌کنیم! آواز خواندن و لالایی گفتن برای آرام کردن آن‌ها یا نشان دادن محبت به طبیعت دوم ما تبدیل می‌شود. حتی اگر زیاد اهل موسیقی نباشیم.

بچه‌ها قبل از اینکه حرف بزنند شروع به ابراز احساسات خود از طریق صدا و حرکت می‌کنند. لذا این کار یک روش مؤثر برای یادگیری آن‌ها خواهد بود. وقتی صحبت از رشد اولیه کودک است؛ این بدان معناست که فواید موسیقی بسیاری برای نوزادان و کودکان نوپا وجود دارد. به‌طوری‌که با آموختن زبان دوم شروع به کار خواهد کرد.

فواید موسیقی در اوایل کودکی چیست؟

استفاده از موسیقی در آموزش‌های اوان کودکی برای بچه‌ها سرگرم‌کننده است. اما این تنها مزیت آن نیست! یک پژوهش در سال 2016 که توسط موسسه مغز و خلاقیت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام‌شده؛ نشان می‌دهد که تجارب مربوط به موسیقی در چند سال اول کودکی درواقع رشد مغز را سرعت خواهد بخشید. مخصوصاً یادگیری و گوش دادن به موسیقی برای تقویت مهارت‌های خواندن و مهارت‌های زبانی مفید بوده است. مهارت‌هایی که هنگام یادگیری زبان در سنین جوانی مطمئناً یک نکته عالی و بارز است.

افزون بر این ترکیب موسیقی و آموزش در اوایل دوران کودکی به‌محض ورود به دنیای اجتماعی به بچه‌ها عزت‌نفس می‌بخشد. فواید موسیقی برای نوزادان و کودکان نوپا فراتر از مزایای تحصیلی شامل رشد عاطفی و اجتماعی، مهارت‌های مربوط به حافظه و مهارت‌های حرکتی است. لذا هنگامی‌که زمان قدم گذاشتن به زمین ‌بازی فرا می‌رسد؛ آن دسته از ذهن های جوان موسیقیایی برای یادگیری بازی‌های جدید و معاشرت با دوستان عملکرد به مراتب بهتری خواهند داشت!

قدرت موسیقی برای یادگیری یک‌زبان

در مغز انسان لوب تمپورال مرکز یادگیری زبان ما است. همان منطقه ای که هنگام شنیدن آن؛ موسیقی را پردازش می‌کنیم.

این بدان معناست که برای هر دو زبان آموز اول و دوم، قرار گرفتن در معرض زودهنگام موسیقی شرایط را کمی آسان‌تر خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال، نوزادان قبل از اینکه حتی بتوانند کلمات خاصی را پردازش کنند؛ یاد می‌گیرند که جنبه های موسیقیایی یک‌زبان را تشخیص دهند. لذا خوب گوش دادن برای موسیقی مطمئناً به آن‌ها در یادگیری یک‌زبان کمک خواهد کرد! اما مطمئناً گوش دادن فقط بخشی از یادگیری زبان است.

عنصر مهم دیگر خواندن و نوشتن است. لذا وقتی صحبت از این مهارت ها می‌شود؛ موسیقی بسیار مفیدتر از آن است که حتی فکرش را بکنید!

گوش دادن به موسیقی به ما کمک می‌کند صداهای فردی که کلمات را تشکیل می‌دهند را بشناسیم و سپس آن‌ها را با نمادهای نوشتاری مرتبط کنیم. این توانایی وقتی بیشتر می‌شود که به موسیقی نت ها و ریتم های مختلف گوش می‌دهیم. لذا گوش دادن به آهنگ‌ها همراه با فرزندان خود در سال های اولیه روشی شگفت انگیز برای چرخاندن چرخ دنده های شناختی و ادراکی آن‌ها است!

شعار  ABC لینگو یک آهنگ عالی و درجه یک برای کمک به بچه‌ها است که الفبای خود را یاد بگیرند! آواز خواندن و ورزش کردن در کنار هم و لذت بردن از ویدیوها و کارتونهای جذابی که باعث خواهد شد فرزندان شما هیچ وقت زمزمه های ABC خود را از یاد نبرند.

هم‌زمان با شروع صحبت های کوچک، فواید موسیقی برای نوزادان و کودکان نوپا همچنان نشان داده می‌شود.

سرودها و آهنگ‌ها همراه با متن شعری راهی آسان برای زمزمه آن‌ها درقالب کلمات و صداها به روشی جالب و انگیزشی است. ضمن گوش دادن، یادگیری و آواز خواندن، بچه‌ها واژگان جدید را فرا می‌گیرند. حتی ضمن درک اینکه در حال یادگیری هستند با ریتم زبان آشنا می شوند.

یادگیری زبان در اوایل کودکی با شعارهای بچه‌های لینگو را تقویت کنید!

با انتخاب طیف گسترده ای از آهنگ‌ها و کارتونهای جذاب بچه‌های لینگو؛ فرزندان شما بارها و بارها آن را می بینند و گوش می‌دهند! آواز می‌خوانند و می رقصند. لذا کم کم آن‌ها شروع به شناخت کلمات و اشعاری می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند بلوک های ساختاری واژگان زبان دوم خود را توسعه دهند. لذا با تنظیم و استفاده از آهنگ‌ها و سرود های ما برای بچه‌ها (در برنامه کاربردی بچه‌های لینگوتیوب ) بچه‌های شما در هر زمانی جملات کامل انگلیسی را بیان خواهند کرد.

در ضمن فراموش نکنید که هنگام گوش دادن بدانید به چه متنی گوش می‌دهید! مانند همه ما، کودکان نوپا و خردسالان عاشق رقصیدن و شناور شدن در دنیای موسیقی هستند.

استفاده از ژست ها و حرکت در آموزش زبان راهی دیگر برای بچه‌ها است که بیشتر کلمات جدیدی را که در معرض آن قرار دارند به خاطر بسپارند.

خوشحال میشیم از مطالب ما در سایتتون استفاده کنید . خوشحال تر میشیم اگر یک لینکی هم از مقالتون به سایت ما بدید